آدینه نو میزبان:

ما 428 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

۲۱ و ۲۲ آذر در رشت ؛

شانزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره برگزار می‌شود

یکشنبه, 18 آذر 1397 ساعت 13:47 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش آدینه نو، دبیر علمی بخش داستان جشنواره در نشست خبری شانزدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره گفت: فراهم شدن بستر برای جوانانی که قلم با نشاطی دارند از ویژگی‌های این جشنواره است و بر این مبنا، سن شرکت کنندگان پایین آمد بطوری که شرکت کنندگان تا ۲۵ سال توانستند حضور یابند.

محمدرضا شرفی خبوشان افزود: هدف ما این بود که جشنواره از جایزه دادن و تقدیر کلیشه‌ای بیرون آید و قبل از جشنواره کارگاه‌های داستان در استان‌ها برگزار شد.

وی گفت: تلاش کردیم در مراسم اختتامیه، داوران حضور داشته باشند و این فرصت مهم برای شرکت کنندگان است که با مهمانان و داستان نویسان سرشناس ملاقات داشته باشند.

دبیر علمی بخش شعر جشنواره نیز در این نشست با بیان اینکه ما می‌توانیم استعداد جوانان را در این جشنواره بیابیم، گفت: موضوع آزاد جشنواره می‌تواند به شاعران جوان کمک کند با اختیار تمام در هر حوزه آثار خود را ارسال کنند.

محمد جواد شرافت با اشاره به اینکه تمام داوران از برگزیدگان همین جشنواره از شهرستان‌های مختلف کشور بودند، افزود: ۴۷۹ اثر به دبیرخانه ارسال شد که در نهایت در بخش ترانه ۸ اثر، در بخش کلاسیک ۳۹ اثر و در بخش شعر نو ۶ اثر به جشنواره راه یافتند.

محمد پرحلم معاون فرهنگی حوزه هنری گیلان نیز گفت: ۲۱۵ نفر آثار خود را ارسال کردند که ۶۵ نفر به این جشنواره راه یافتند و از این تعداد ۲۸ نفر زن و ۳۸ نفر مرد هستند.

خواندن 245 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 18 آذر 1397 ساعت 16:16
کد: 445
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

فیلم ها

سر تیتر خبرها

سخنرانی های مهم

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family