تبلیغات

 
 
 
 

تیتر اخبار جدید

آدینه نو میزبان:

ما 371 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

دادستاتی ترکیه:

ریاض مظنونین به قتل «خاشقجی» را تحویل دهد/ محاکمه در استانبول است

چهارشنبه, 19 دی 1397 ساعت 19:02 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش آدینه نو  به نقل از الجزیره، دفتر دادستاتی ترکیه امروز چهارشنبه اعلام کرد: آماده صدور کیفرخواست برای مظنونین به قتل «جمال خاشقجی»  و محاکمه آن ها هستیم.

در بیانیه دفتر دادستاتی ترکیه در این خصوص آمده است: چه مظنونین را به ما تحویل داده و چه ندهند؛ همه آن ها را در استانبول مورد محاکمه قرار می دهیم.

بیانیه مذکور در ادامه می افزاید: محاکمه مظنونین در ترکیه هم برای عربستان و هم برای عدالت بین الملل اقدامی مطلوبی خواهد بود. تا کنون اطلاعات رسمی در خصوص محاکمه مظنونین به قتل خاشقجی در عربستان دریافت نکرده ایم.

دفتر دادستاتی ترکیه در این بیانیه تصریح کرد: انچه در عربستان تا کنون در این خصوص به انجام رسیده است، رضایت بخش نیست. از ریاض می خواهیم مظنونین به ارتکاب به این اقدام را به آنکارا تحویل دهد.

گفتنی است، جمال خاشقجی روزنامه‌نگار منتقد سعودی در ۱۰ مهر سال جاری پس از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه به قتل رسید و هنوز اطلاعی از محل دفن جنازه وی در دست نیست.

دولت ترکیه اعلام کرده است که یک فایل صوتی در اختیار دارد که حاوی آخرین مکالمات جمال خاشقجی پیش از قتل وی در داخل کنسولگری عربستان است.

مجلس سنای آمریکا نیز اخیراً بر اساس گزارشی از سازمان سیا که به این فایل دسترسی داشت، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان را به عنوان آمر قتل خاشقجی معرفی کرده است.

خواندن 55 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 1283
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

سر تیتراخبار اروپا

سخنرانی های مهم

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family