تبلیغات

 
 
 
 

تیتر اخبار جدید

آدینه نو میزبان:

ما 64 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تصویب ۶ قطعنامه درباره فلسطین و جولان در مجمع عمومی سازمان ملل

شنبه, 10 آذر 1397 ساعت 02:37 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش آدینه نو به نقل از روسیا الیوم، مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز جمعه ۵ قطعنامه را درباره فلسطین و سرزمین های اشغالی و یک قطعنامه را در مورد بلندی های جولان سوریه تصویب کرد.

بر اساس این گزارش، کشورهای عضو مجمع عمومی سازمان ملل با تصویب قطعنامه ای مربوط به قدس که با ۱۴۸ رای موافق، ۱۱ رای مخالف و ۱۴ رای ممتنع به تصویب رسید، خواستار عدم به رسمیت شناختن هرگونه اقدام و تدابیر رژیم صهیونیستی در مورد این شهر مقدس شدند.

همچنین قطعنامه حقوق غیرقابل تصرف ملت فلسطین با ۱۰۰ رای موافق، ۱۲ رای مخالف و ۶۲ رای ممتنع تصویب شد.

قطعنامه حل مسئله فلسطین از راه‌ های مسالمت‌آمیز دیگر قطعنامه ای بود که با ۱۵۶ رای موافق، ۸ رای مخالف و ۱۲ رای ممتنع مورد تصویب قرار گرفت.

قطعنامه مربوط به برنامه رسانه‌ای مسئله فلسطین در دبیرخانه مجمع عمومی سازمان ملل و قطعنامه مربوط به شعبه حقوق فلسطینیان در دبیرخانه مجمع دو قطعنامه دیگر نیز به ترتیب با ۱۵۶ رای موافق، ۸ رای مخالف و ۱۴ رای ممتنع و همچنین ۹۶ رای موافق، ۱۳ رای مخالف و ۶۴ رای ممتنع به تصویب رسید.

همچنین یک قطعنامه نیز در مورد بلندی‌های اشغالی جولان تصویب شد.

در این قطعنامه که با ۹۹ رای موافق، ۱۰ رای مخالف و ۶۶ رای ممتنع به تصویب رسید بر ضرورت عقب‌نشینی کامل رژیم صهیونیستی از بلندی های جولان اشغالی و حاکمیت سوریه بر این منطقه به موجب قطعنامه‌های شورای امنیت تاکید شده است.
 

خواندن 183 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 315
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

سر تیتراخبار بین المللی

سخنرانی های مهم

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family