تبلیغات

 
 
 
 

تیتر اخبار جدید

آدینه نو میزبان:

ما 45 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

حسین نحوی‌نژاد در نشست خبری :

مستمری مددجویان در سال ۹۶، ۳.۵ برابر افزایش یافته است مطلب ویژه

یکشنبه, 11 آذر 1397 ساعت 02:39 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش آدینه نو، حسین نحوی‌نژاد در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی معلولان برگزار شد، اظهار داشت: مستمری مددجویان در سال ۹۶، ۳.۵ برابر افزایش یافت درحالی‌که در سنوات گذشته ۱۰ یا ۲۰ هزار تومان زیاد می‌شد.

وی ادامه داد: از ابتدای انقلاب تا سال ۹۷، ۳۳۰ هزار نفر از پشت‌ نوبتی‌ها تحت پوشش بهزیستی قرار گرفته‌اند، این در حالی است که ابتدای امسال بیش از ۵۰۰ هزار نفر به افراد تحت پوشش اضافه شده‌اند.

نحوی‌نژاد در مورد خانه‌های کوچک افزود: با جلب مشارکت نهادهای بین‌المللی، بیش از ۱۰۰ نفر از مدیران و کارشناسان را آموزش داده‌ایم و تاکنون ۵۰ خانه کوچک در ۱۵ استان ویژه معلولان ذهنی ایجاد شده است که ۵۵۰ نفر در این خانه‌ها زندگی می‌کنند.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه یارانه مراکز غیردولتی ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند، تصریح کرد: علاوه بر افزایش یارانه در سال آینده، با توجه به تورم امسال، دولت همکاری‌های لازم را برای جبران هزینه‌های این مراکز انجام خواهد داد.

وی در مورد آمار معلولان پشت نوبتی گفت: بر اساس سامانه اطلاع‌رسانی بهزیستی، نیازهای افراد در این سامانه تغییر می‌کند به طوری که در حال حاضر از یک میلیون پشت نوبتی با پوشش بیش از ۵۰۰ هزار نفر، تعداد آنها به ۵۰۰ هزار نفر رسیده که ۱۰۰ هزار نفر نیز با توجه به نیاز به خدمات بهداشتی، به این تعداد اضافه شده‌اند و حدود ۶۰۰ هزار معلول پشت نوبتی داریم البته عمده پشت نوبتی‌ها به دلیل مستمری بوده است.

نحوی‌نژاد گفت: تاکنون برای تأمین سمعک به خارج از کشور وابسته بودیم و در داخل تولید نمی‌شد اما به تازگی متخصصین داخلی توانسته‌اند سمعک را تولید کنند که به زودی روانه بازار خواهد شد و به نظر می‌رسد با این تولیدات، پشت‌نوبتی‌ها کاهش پیدا کند.

وی به هزینه سمعک اشاره کرد و افزود: در حال حاضر حداقل ۳۰۰ و حداکثر ۲۰ میلیون تومان قیمت سمعک در کشور است که سمعک‌های تولید داخل یک سوم حداقل قیمت را می‌توانند داشته باشند.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه ۳۴۰ هزار معلول در روستاها و مراکز صعب‌العبور تحت پوشش طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه هستند، گفت: قصد داریم تعداد این افراد را در سال جاری افزایش دهیم.

نحوی‌نژاد به ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای بیش از دو معلول اشاره کرد و گفت: قصد داریم اقداماتی در جهت مناسب‌سازی منازل مسکونی معلولان انجام دهیم به طوری که امسال ۳۰ میلیارد تومان برای مناسب‌سازی منازل در نظر گرفته‌ایم تا آنهایی که نمی‌توانند از مسکن استفاده کنند، حداقل منازل مناسب‌سازی داشته باشند.

خواندن 138 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 328
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

سر تیتراخبار رفاه و خدمات اجتماعی

سخنرانی های مهم

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family