تبلیغات

 
 
 
 

تیتر اخبار جدید

آدینه نو میزبان:

ما 77 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

عیسی امینی:

30 درصد وکلا پروانه وکالت خود را تمدید نکردند مطلب ویژه

سه شنبه, 13 آذر 1397 ساعت 13:50 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

عیسی امینی، در نشست خبری  گفت30 درصد وکلا پروانه وکالت خود را تمدید نکردند،

به گزارش آدینه نو عیسی امینی در پاسخ به سئوالی  مبنی بر اینکه شنیده شده برخی قضات متقاضی دریافت پروانه به خاطر تخلفاتی که داشتند، پروانه از کانون دریافت نمی کنند و از مرکز مشاوران پروانه می گیرند، در صورت ادغام تکلیف این افراد چه می شود، افزود: کانون به بندهای قانونی تکیه دارد و بر اجرای حسن شهرت قاضی در دریافت پروانه توجه می کنیم، در این راستا پروانه هایی بوده است که بر اساس عدم حسن شهرت صادر نشدند، این آرا بر اساس دادگاه انتظامی قضات هم توجه شده، گاها در مورد اشتغال این افراد، به جای اشتغال در تهران جای دیگری مشغول شدند.

وی افزود: با توجه به اینکه صدور و رد پروانه ها محرمانه است، نمی توان آمار دقیقی اعلام کرد.

امینی همچنین در پاسخ به سئوال دیگر مبنی براینکه سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرده بود از ظرفیت کانون وکلا در بررسی مصوبات استفاده می کند، این موضوع به کجا رسید، گفت: قرار بر این بود که جلساتی برگزار شود. اما فعلا به نتیجه نرسیده است و ما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

مرتضی شهبازی نیا رئیس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران هم در این نشست با اشاره به برگزاری آزمون وکالت در  نهم آذر ۹۷، گفت: در رابطه با محتوای سئوالات باید بگویم که به دلیل اینکه ترتیب برگزاری آزمون با سازمان سنجش است کلید آزمون هنوز در اختیار ما قرار نگرفته است با این حال، ایراد مطرح شده به نسبت سال‌های گذشته بسیار کم است و سوال اشتباه تقریبا در این دوره منعکس نشده است. سئوال اختلافی زمانی است که دو گزینه صحیح باشد و اینکه احتمال صحت دو گزینه وجود داشته نیز در این سوال‌هایی که غیر رسمی منتشر شده و ما دیدیم وجود نداشت. ولی اختلاف نظر در حقوق را نمی‌توان انکار کرد.

وی ادامه داد: هیچ موضوع حقوقی نیست که مسلم باشد. اختلافی نباید مورد سوال باشد که در گزینه‌ها هم منعکس شده باشد اگر چنین مواردی باشد حتما ما بررسی می‌کنیم و راهکار مناسب اتخاذ می‌کنیم. نمی‌توانیم تا نیامدن کلید سوالات به صورت رسمی در مورد محتوای سوالات اظهارنظری کنیم.

شهبازی نیا در پاسخ به سئوالی در رابطه با اینکه نتایج آزمون چه زمانی اعلام می‌شود و اینکه آیا سال آینده نیز به همین شکل برگزار می شود، گفت: در مورد نتایج آزمون تاریخ دقیقی نمی توان اعلام کرد اما حدودا در دی ماه نتایج آزمون اعلام خواهد شد.  . در مورد آزمون سال آینده نیز این آزمون براساس قانون برگزار می شود و قانون هم ترتیب و کیفیت برگزاری آزمون را مشخص کرده است. در حال حاضر تغییر ساختاری برای برگزاری آزمون مدنظر و در دست بررسی نیست مگر اینکه در قانون تغییری ایجاد شود. بنابراین آزمون به همین کیفیت فعلی در سال آینده برگزار خواهد شد.

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز در پاسخ به سئوالی در رابطه با اینکه قبلا مطرح شده بود تعدادی پروانه‌های مجهول در زیرزمین کانون وجود داشته و پیگیری‌هایی انجام شده است، نتیجه این موضوع چه شد، افزود: وقتی نامه رئیس جمهور را جعل می‌کنند، اینکه پروانه وکالت هم جعل شود بعید نیست. پروانه‌های وکالت و تمبرها توسط اشخاصی در بیرون جعل شده بود که با مستندات و مدارک موجود آنها را کنترل کردیم و بی پروا در قالب قانون به دنبال مجرمان و متخفان رفتیم که در نهایت چهار شخص دستگیر شدند. هیچ ابهامی در مورد صدور پروانه‌های وکالت وجود ندارد. افراد دستگیر شده، صدمات جدی به کانون وکلا و نهادهای دیگر وارد کردند و اکنون پرونده‌ای موضوع در فرایند رسیدگی در دادسرای عمومی تهران قرار دارد.

شهبازی نیا گفت: کسانی که از این پروانه‌ها استفاده می‌کردند، وکیل دادگستری نبودند بلکه اشخاص عادی بودند که با پروانه وکالت تظاهر به وکالت می‌کردند. هیچ ابهامی در مورد صدور پرونده‌های وکالت وجود ندارد. اسامی همه وکلا در سایت کانون‌ها و صندوق حمایت از وکلا موجود است همچنین هر سه سال یک بار هم کتاب اسامی منتشر می شود و مردم می‌توانند به صورت شفاف به فهرست وکلا دسترسی داشته باشند.

خواندن 133 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 350
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

سر تیتراخبار رفاه و خدمات اجتماعی

سخنرانی های مهم

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family