تبلیغات

 
 
 
 

تیتر اخبار جدید

آدینه نو میزبان:

ما 258 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

حناچی:

تهران برای خطوط کنونی به ۲ هزار واگن دیگر نیاز دارد مطلب ویژه

پنج شنبه, 20 دی 1397 ساعت 13:24 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

قرارداد خرید تجهیزات و ساخت ۳۷۶ واگن مترو روز گذشته به امضای شهردار تهران و نماینده کنسرسیوم شرکت واگن پارس و یک شرکت چینی رسید.

 

 

 به گزارش آدینه نو،در این مراسم که با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران و محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهرانبرگزار شد، پس از گذشت بیش از یک سال از طرح موضوع تامین 630 واگن توسط دولت برای متروی تهران، اولین قرارداد مربوطه منعقد شد. طبق این قرارداد قطعات این واگن‌ها وارد کشور شده و در شرکت واگن پارس مراحل تکمیلی ساخت واگن طی می‌شود. قیمت هر واگن مترو در این قرارداد ۸۵۲ هزار یورو اعلام شده است. به گفته هاشمی، متروی تهران نیازمند تامین ۲۰۰۰ واگن است که در این صورت می‌توان آمار سفر روزانه با مترو را از حدود ۲میلیون به ۷ میلیون سفر افزایش داد. با انعقاد اولین قرارداد مربوط به تامین بخشی از ۶۳۰ واگن توسط دولت برای پایتخت، یک‌ششم نیاز فعلی متروی تهران به ناوگان تامین خواهد شد.
نشست مشترك شهرداران تهران در دوره انقلاب شكوهمند اسلامي به ميزباني دكتر حناچي شهردار محترم تهران .برگزار  شد.

شهردار پایتخت گفت: برای اینکه مترو تهران بتواند روزانه ۷ میلیون سفر موثر داشته باشد نیاز به ۲ هزار واگن دیگر دارد.

به گزارش آدینه نو، پیروز حناچی با بیان اینکه در حال حاضر ۲.۵ سفر درون شهری با مترو انجام می‌شود، گفت: باید این میزان به ۷ میلیون سفر افزایش پیدا کند. قطعا جلوگیری ازآلودگی هوا با کاهش استفاده از حمل و نقل شخصی میسر می شود و مترو به عنوان اثربخش ترین مُد حمل و نقل عمومی باید توسعه پیدا کند.

وی گفت: در خطوط کنونی مترو باید در کنار هزار و ۳۵۰ واگن، ۲ هزار واگن دیگر هم داشته باشیم و هر نوع فعالیتی که در حال حاضر انجام می دهیم جهت تامین کسری واگن های مترو است.

حناچی با بیان اینکه مونتاژ واگن های مترو تهران به وسیله یک شرکت خصوصی واگن سازی در کشور انجام می‌شود، اضافه کرد: سپردن پروژه هایی از این قبیل به تمام شرکت های خصوصی در کشور باید مورد توجه سایر شهرداری های کلان شهرها نیز قرار بگیرد.

شهردار تهران ادامه داد: اگر بخواهیم بهره برداری واگن سازی و تجهیز کردن مترو را به بخش خصوصی بسپاریم و هزینه بلیت مترو را واقعی بکنیم قیمت بلیت بسیار بیشتر از حال حاضر خواهد بود.

وی همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به نشستی که با شهرداران اسبق تهران داشت، گفت: شرایط حال حاضر تهران با دهه ۶۰ قابل مقایسه نیست و من فقط سعی کردم که از تجربیات شهردارانی که حضور داشتند استفاده کنم.

حناچی در پاسخ به این سئوال که چرا قالیباف و احمدی نژاد در این نشست حضور نداشتند، افزود: امروز عروسی پسر آقای قالیباف بود و به ایشان تبریک می گوییم. به همین خاطر نتوانستند در این نشست حضور پیدا کنند. مادر آقای ملک مدنی نیز در بیمارستان بود و ما هم توقع نداشتیم که ایشان تشریف بیاورند. با آقای احمدی نژاد نیز تماس گرفتیم اما ایشان در این نشست حضور نیافته است.

خواندن 56 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 1311
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

سر تیتراخبار اجتماعی

سخنرانی های مهم

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family