تبلیغات

 
 
 
 

تیتر اخبار جدید

آدینه نو میزبان:

ما 425 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

داستان عیار جوان در «پسر نان و نمک» روایت شد

داستان زندگی «یعقوب لیث» در کتابی با نام «پسر نان و نمک» دیدگاه جدیدی از تاریخ را پیش روی نوجوانان می‌گذارد.

پنج شنبه, 20 دی 1397 ساعت 02:10 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

به گزارش آدینه نو به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کتاب به قلم عباس جهانگیریان برای چهارمین ‌بار از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شده است.

شرح تولد، وضعیت خانوادگی، دوران کودکی و نوجوانی، سال‌های عیاری یعقوب لیث و شرح مبارزه‌های او در قالب داستانی جذاب نقل شده است.

عباس جهانگیریان در کتاب خود نگاهی منصفانه به روال تاریخی آن دوران داشته است و گام به گام مخاطبان را با ابعاد فرهنگی، سیاسی و تاریخی ایران آشنا کرده است.

مستندات، یکی از نقاط قوت این اثر داستانی است. تا آنجا که تصویرگر کتاب، مهسا منصوری به تصویر پوشش و لباس‌های آن دوره پرداخته است. همچنین کتاب با فهرست منابع، نقشه و نام‌نامه همراه است.

در بخشی از این کتاب که ۱۹ فصل دارد می‌خوانیم: «هیچ رازی از یعقوب برای پدرش لیث‌، پوشیده نبود. همه‌ خانواده‌ لیث با حکومت‌های دست نشانده‌ خلیفه مخالف بودند و همیشه در خانواده‌ معدل، زمزمه تشکیل حکومت‌های مستقل ایرانی شنیده می‌شد. یعقوب، خبر تشکیل گروه عیاران زرنج را به لیث داده بود و حال از او می‌خواست در ساخت نیزه، نیزک، دشنه و شمشیر کمک‌شان کند.‌»

این اثر در قالب مجموعه‌ «حماسه‌های ایرانی» منتشر شده و در شرح این مجموعه آمده است: «حماسه‌های ایرانی داستان نیستند و ماجراهای واقعی را از تاریخ روایت می‌کنند، ماجراهایی که هیچگاه نباید از یاد بروند. نویسندگان این مجموعه گوشه‌هایی از حوادث تاریخی را با پرداخت داستانی بازگو می‌کنند. اما قصد داستان‌نویسی ندارند. حماسه‌هایی که در تاریخ ایران رخ داده‌، گاهی بیش‌تر از هر داستانی شگفت‌انگیز و تکان‌دهنده است.»

گفتنی است «پسر نان و نمک» مناسب مخاطبان بالای ۱۴ سال است و ۹هزار تومان قیمت دارد.

این کتاب ۱۱۶ صفحه‌ای با شمارگان ۵هزار نسخه منتشر شده و پیش‌تر نیز ۱۵هزار نسخه از آن به چاپ رسیده است.

خواندن 66 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 1303
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

سر تیتراخبار فرهنگی

سخنرانی های مهم

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family