تبلیغات

140 200 adine no
 
 
 

تیتر اخبار جدید

آدینه نو میزبان:

ما 65 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

در نشست خبری اعلام نتایج مسابقات بین‌المللی قرآن کریم مطرح شد؛

مسابقات بین‌المللی ایران با عدالت و انصاف کامل داوری می‌شود

یکشنبه, 25 فروردين 1398 ساعت 20:13 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

با حضور رئیس هیأت داوران رئیس کمیته فنی سی و ششمین دوره مسابقات قرآنی و همچنین با حضور هیأت داوران سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نشست خبری اعلام نتایج سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد.

به گزارش آدینه نو، همزمان با آخرین روز از برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم نشست خبری و تخصصی کمیته فنی و هیأت داوران این دوره از مسابقات با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران رسانه‌های جمعی به منظور تشریح تغییرات و ابعاد فنی داوری این دوره از مسابقات بین‌المللی و پاسخگویی به پرسش‌های خبرنگاران پیش از برگزاری آئین اختتامیه در مصلای تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست، میرزاجانی – مسئول فنی این دوره از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم ضمن تشکر از رسانه‌ها و عوامل اجرایی این دوره از فعالیت‌های قرآنی اظهار کرد: امسال مسابقات قرآن در سه مرحله مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی برگزار شد که از نقاط برجسته این مسابقات برگزاری مرحله مقدماتی به صورت غیر حضوری بود. این پالایش اسباب ارتقای سطح فنی مطابقت را فراهم کرد که اتفاق مبارکی است.

وی ادامه داد: داورانی که به مسابقات قرآنی جمهوری اسلامی ایران می‌آیند پیش از ورود تصویر شفافی از مسابقات کشور ما به ویژه در حوزه فنی و آئین‌نامه دارند. ما برای تبیین این امر از فضای مجازی نیز بهره برده‌ایم. شرکت کنندگان تا حدود زیادی با ساز و کار مسابقات ایران آشنا بودند و پیوست آموزشی قابل توجهی برای این دوره از مسابقات پیش بینی شده بود. به این معنا که مشاوره‌های تخصصی و راهنمایی‌های تخصصی را از یک ماه پیش از مسابقات قرآن آغاز کردیم که در قالب فایل‌های ویدئویی و صوتی آنها را ارسال کردیم.

وی گفت: ۵۷ داور در بخش مهارتی و آوایی از ۱۳ کشور جهان و ۱۰ داور در بخش پایان‌نامه‌های قرآنی بودند.

در ادامه این نشست خیریه عچرش – رئیس هیأت داوران بانوان با بیان اینکه مسابقاتی که در جمهوری اسلامی برگزار می‌شود بازتاب جهانی دارد، گفت: هر ساله با حضور بانوان در این مسابقات کشور ایران در سطح جهان مطرح می‌شود و مسابقات با کیفیت بالاتری برگزار می‌شود.

سومین دوره همایش بانوان با داوری ۹ داور از ایران، پنج داور خارجی از کویت، بحرین، لبنان، عراق و افغانستان برگزار شد. مجموعاً ۷۴ شرکت کننده داشتیم که ۴۸ نفر از آنها بزرگسال از ۲۹ کشور بودند و ۲۶ شرکت کننده در حوزه دانش آموزان دختر از ۱۹ کشور داشتیم.

در ادامه، سید الحسین منور – داور اندونزی با تاکید بر این موضوع که باعث افتخارم است که در این مسابقات شرکت می‌کنم و از طرف خود و دولت اندونزی از جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری این مسابقات ارزشمند تشکر می‌کنم اظهار کرد: به عنوان کسی که افتخار شرکت در چندین دوره مسابقات را دارد می‌گویم که این مسابقات از ابتدا تا کنون پیشرفت زیادی داشته است و دلیل آن دستورالعمل قوی مسابقات بوده است. آئین‌نامه قوی یکی از دلایل پیشرفت این مسابقات بوده است و امسال که مرحله مقدماتی به صورت غیر حضوری برگزار شد سطح مسابقات را بالاتر برد و ما هم از این ابتکار در کشور اندونزی بهره می‌بریم.

در ادامه شیخ محمد عصفور از مصر با تاکید بر این موضوع که از کسانی که در برگزاری این مسابقات سهیم بودند تشکر می‌کنم، گفت: همچنین از ایران که در حرکت راهبردی و اسلام ناب محمدی در جهان مؤثر بوده است تشکر ویژه می‌کنم. شایسته‌ترین شخصیت‌هایی که باید از آنها تشکر کنیم. نبی اکرم و اهل بیت ایشان هستند که قرآن این کتاب مبارک را برای ما هدیه آوردند.

وی گفت: همانطور که شعار مسابقات یک کتاب یک امت است ما هم باید به تاسی از قرآن حرکت کنیم. چرا که هیچ گاه حقایق قرآن به پایان نمی‌رسد و واقعیت‌های شگرفی دارد. تمام واقعیت‌ها و استفاده از قرآن از قرائت و تلاوت آغاز می‌شود. امیدواریم که در سایه وحدت به اهداف خود برسیم و این موضوع محقق نمی‌شود مگر با همکاری یکدیگر.

بدره عبدالعلی از کویت یادآور شد خدا را شاکرم که در این دوره از مسابقات حضور دارم. کشور ایران کشوری است که احیاگر اسلام بود و روح الله خمینی را پرورش داد که نه تنها احیاگر اسلام بلکه احیاگر انسانیت بود. من در این مسابقات نقطه‌ای بودم که در جریان مسابقات تبدیل به کلمه‌ای شدم و بی شک در کشور خود از این تجربیات استفاده می‌کنم.

زینب موحد از افغانستان یادآور شد در جهان امروز باید الگوی جدیدی از زن مسلمان ارائه بدهیم. به عنوان داور این دوره از مسابقات افتخار می‌کنم که در این جمع حضور دارم. زنان امروز مورد تهاجم واقع شدند و زهرهای سهمگین دشمن به سمت آنها است. از این به بعد تصمیم دارم بیشتر وقت خود را صرف آموزش قرآن کنم. امیدواریم در سال‌های بعد بیشتر شاهد حضور بانوان در این مسابقات باشیم.

در ادامه عبدالرسول عبایی با تاکید بر این موضوع که در ادوار ابتدایی کل آئین‌نامه در یک برگه A4 خلاصه می‌شد اما اکنون آئین‌نامه قطور همراه با جزئیات و مبتنی بر عدالت و انصاف را داریم، گفت: این حجم و کیفیت با رأی و نظر داوران و کارشناسان تدوین شده است.

رئیس هیأت داوران سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به حضور داوران از سایر کشورها گفت: اعضای هیأت داوران این رقابت‌ها همگی به کیفیت و جامع بودن آئین‌نامه داوری معترض هستند. حتی در مسابقات مالزی نیز از آن بهره گرفته‌اند. ما از طریق فضای مجازی سعی در کیفی سازی مسابقات داریم. در مرحله نیمه نهایی رقابت‌ها در رشته‌های قرائت و حفظ در دو سالن مجزا برگزار شد و سنگینی حضور و کار قضاوت با داوران غیر ایرانی بود که به مسابقات وجه بین‌المللی‌تری بخشید.

این داور و استاد قرآن یادآور شد: ما پیشنهاد اتحادیه جهانی برای فعالیت‌های قرآنی را داده‌ایم تا در فعالیت‌ها هم افزایی و جامعیت صورت بگیرد. ما برای شرکت کنندگان حق اعتراض گذاشته‌ایم. در حالی که آئین‌نامه مسابقات قرآن ما یکی از بهترین آئین‌نامه‌ها است ولی حق اعتراض باز است. بدون شک داوران هرگز در مسابقات حق شرکت کنندگان را ضایع نمی‌کنند و داوران عدالت را رعایت می‌کنند و هرگز در مسابقات شرکت کننده‌ای بر دیگری برتری ندارد مگر در اجرا.

خواندن 36 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 2670
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

سر تیتراخبار فرهنگی

سخنرانی های مهم

 • در مراسم روز استقلال لیتوانی مطرح شد؛

  پنج جایزه پنج میلیونی در راستای حمایت از نخبه ها اولین حرکت سفیر صلح

  دکتر کریمی طبسی در مراسم جشن استقلال لیتوانی که روز یکشنبه 19 اسفند مصادف با 10 مارس در هتل بزرگ تهران با حضور مهمانانی از مجلس شورای اسلامی و وزارت امور خارجه و جمعی از تجار و بازرگانان برگزار شد، از اولین رویداد استارتاپی در راستای گسترش صلح رونمایی کرد.

  ادامه مطلب...
 • عصر امروز در هتل بزرگ تهران؛

  مراسم گرامیداشت روز استقلال لیتوانی برگزار شد

   

  رئیس اتاق دوستی پارلمانی ایران و لیتوانی گفت: امیدواریم گسترش روابط کشور جدی‌تر دنبال شود و مجلس آمادگی دارد مسائل حقوقی احتمالی میان دو کشور را بهبود بخشد.

   
   

  این نماینده مجلس گفت: در ایران به ویژه در دولت تدبیر و امید سیاست کاهش رفتارهایی در دستور کار قرار گرفته که همکاری‌ها را بسط دهد. اگر شاهد جنگ و کشتار در دنیا هستیم و شاهد منازعات بی حاصل هستیم هیچ دلیلی ندارد جز سلطه طلبی برخی بازیگران.

  وی از همه کسانی که در گسترش روابط ایران و لیتوانی در سطوح اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و غیره نقش دارند تقدیر کرد و گفت برای داشتن یک جامعه آزاد بدون خشونت راهی جز گسترش همکاری‌ها نداریم. انتظار داریم از همه ظرفیت‌های داخلی برای گسترش روابط استفاده کنیم روندی که به تقویت صلح در منطقه و جهان می‌انجامد.

   در ابتدای این مراسم در ویدئویی، سفیر اکردیته لیتوانی در ایران و ترکیه ضمن گرامیداشت روز استقلال کشورش ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور در سال ۲۰۱۹ هر چه بیشتر گسترش یابد.

   همچنین در این مراسم محسن کریمی‌طبسی  کنسول افتخاری لیتوانی در ایران گفت: یکی از مواردی که در بحث همکاری ایران و لیتوانی به پیشرفت رسیده این، بحث ویزا است. ما امروز در تهران مدارک تمامی علاقه‌مندان به سفر به این کشور دریافت می‌کنیم و تمامی مراحل را پیگیری می‌کنیم.

  کنسول افتخاری لیتوانی در ایران افزود: در حال حاضر ویزاهای گروهی به‌راحتی صادر می‌شود و تنها در بحث انگشت‌نگاری مشکلاتی وجود دارد که پیش از این ایرانیان به آنکارا می‌رفتند ولی در حال حاضر در حال مذاکراتی با ایتالیا هستیم تا انگشت‌نگاری در سفارت این کشور در تهران انجام شود.

  وی ادامه داد: روابط ایران و لیتوانی در حال حاضر رو به گسترش بوده و در حال حاضر به دنبال صادرات هستیم. در این مسیر مجوزهای لازم را برای صادرات مواد اولیه دارو به لیتوانی گرفته‌ایم و امیدواریم سال آینده شاهد رشد خوبی در مناسبات اقتصادی خوبی باشیم.

  کنسول افتخاری لیتوانی در کشورمان با اشاره به اینستکس تصریح کرد: لیتوانی بارها به‌طور مشخص اعلام کرده است که تابع اتحادیه اروپا است و تا زمانی که بروکسل به برجام پایبند است، لیتوانی هم آن را تقویت می‌کند و به‌طور مشخص در حال بررسی عضویت در اینستکس هستیم.

 • آنکارا از عملیات امنیتی مشترک با تهران خبر داد

  وزیر کشور ترکیه از انجام عملیات امنیتی مشترک کشورش و ایران ضد پ ک ک خبر داد.

  ادامه مطلب...
 • آمریکا صحنه گردان کودتا در ونزوئلا

  یک کارشناس سیاسی هدف از دخالت های آمریکا در ونزوئلا را سواستفاده های اقتصادی و ایجاد کودتا عنوان کرد

  ادامه مطلب...
 • ترامپ درباره سفر به ونزوئلا هشدار داد

   

  رئیس جمهور آمریکا نسبت به سفر شهروندان  این کشور به ونزوئلا هشدار داد.

  ادامه مطلب...
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family